Pages Menu
Categories Menu

Jak zainteresować i rozwinąć przyszłą złotą rączkę?

Każda matka wręcz nieustannie marzy aby jej dzieci mogły zostać kimś i mogły wieść naprawdę szczęśliwe i dostatnie życie. Na liście top 5 upragnionych i pożądanych zawodów możemy przeważnie znaleźć zawody lekarza i prawnika lub wykwalifikowanego inżyniera. I dochodzimy w tym momencie bardzo blisko centrum całej sprawy, ponieważ nieistotne – chłopiec czy dziewczynka, absolutnie każde dziecko może i powinno uczyć się majsterkowania. Nie każdy musi być inżynierem, ale każdy powinien umieć dobrze radzić sobie z narzędziami i od czasu do czasu naprawić albo zrobić coś pożytecznego dla siebie. Pozwala to zaoszczędzić sporej ilości pieniędzy i przy okazji mnóstwo frajdy.

Droga mamo nie panikuj, gdy widzisz nożyczki
To najczęstszy błąd popełniany przez rodziców i opiekunów. A konkretniej, rozumiana zbyt dosłownie ostrożność i po prostu nadopiekuńczość, która jest w stanie doprowadzić pociechę do swoistego kalectwa, bo potem dziecko nie potrafi w sposób prawidłowy w ręku utrzymać nawet nożyczek. Oczywiście trzeba zachować ostrożność, jednak danie pozwolenia na korzystanie z nożyczek potrzebne jest już w bardzo młodym wieku. Podobnie zresztą rzecz się ma z używaniem wszystkich innego typu narzędzi. Jeszcze zanim Wasi genialni odkrywcy nauczą się wylewać wylewki anhydrytowe warto żeby nauczyli się w poprawny sposób używać młotka. Wbijanie gwoździ to absolutna podstawa. Jeśli w to wątpicie, pomyślcie, że robią to także człekokształtne. Śrubokrętem natomiast niekoniecznie można od razu wydłubać oko, ale za to na pewno można będzie poprzykręcać śrubki. Dla wprawy nasza pociecha może sama wymieniać baterię w zabawce.

Kształcenie takich umiejętności to wszystko co najlepsze. Dodatkowo dzieciaki mogą nauczyć się zasad BHP i potem nie zrobią głupoty przy zabawie z rówieśnikami. Rozumieją jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą prąd i czego nie należy z nim robić. Uczą się wspaniale kreatywności i panowania przestrzennego. Wyostrzają spryt i mogą zdobyć podstawy dobrego zawodu.

Jak i kiedy uczyć?
Każda okazja jest świetna, od dedykowanych zajęć z majsterkowania po uzyskanie pomocy w domu przy naprawach. Zajęciem niezwykle rozwijającym w tej kwestii może również dzisiaj okazać się wykonywanie modeli. Mogą przydać się też różne zestawy małego majsterkowicza, a także elektronika. Sami zobaczycie w jak prosty sposób Wasza pociecha połknie ten haczyk.