Pages Menu
Categories Menu

Relaks i odprężenie dzięki zastosowaniu korka

Każdy z nas po ciężkim dniu pracy marzy o odpoczynku w cichym i przytulnym pomieszczeniu. Hałas i gwar dobiegający z zewnątrz lub odgłosy kroków za sąsiednią ścianą z pewnością nie sprzyjają relaksowi. Co zrobić, aby nasze mieszkanie stało się oazą spokoju i miejscem bardzo komfortowym? To proste. Skorzystaj z dobroczynnych właściwości korka, który zaradzi tym wszystkim problemom.
wandkork

Zacznijmy od podłogi

Podłoga to jedna z najważniejszych powierzchni w naszym mieszkaniu. Stąpając po niej boso, chcielibyśmy czuć pod stopami ciepło i delikatną miękkość. Dodatkowo zniwelowanie odgłosu kroków byłoby czymś wręcz fantastycznym. Okazuje się, że wszystko to, i wiele więcej, można uzyskać, dzięki podłodze wykonanej z korka. Panele lub parkiet idealnie wytłumią niepożądane odgłosy, dając jednocześnie ciepło i bezpieczeństwo.
Korek bowiem to naturalny materiał, który posiada doskonałe właściwości izolacyjne. Jednocześnie jest surowcem trwałym i niezwykle sprężystym. Komfort użytkowania podłogi korkowej z pewnością szybko odczują nasze stopy i kręgosłup. Stąpając po elastycznym korku, zmniejszamy siłę nacisku na nasz kręgosłup i stawy.
Rolki korkowe można zastosować również jako podkład pod innego rodzaju podłogi. W ten sposób ograniczymy straty ciepła, co przełoży się na oszczędności w ogrzewaniu.

Kolej na ściany

Korek ścienny to idealne rozwiązanie, aby uzyskać zbawienną ciszę we własnym mieszkaniu. Zastosowane arkusze korkowe na powierzchni ścian nie tylko odizolują pomieszczenie od niechcianych dźwięków, ale w niebanalny sposób ozdobią nasze wnętrza. Wiele sklepów internetowych oferuje arkusze korkowe o różnej grubości, np. https://korkrollen.de/korkplatten/26-korkplatten-1mm.html. Taki produkt można wykorzystać w stanie surowym lub malując go na dowolny kolor.
Oryginalne dekoracje z korka wprowadzą do naszych wnętrz wyjątkowy klimat. Chcąc własnoręcznie zaaranżować wygląd poszczególnych pomieszczeń, warto wykorzystać korek samoprzylepny. Niezwykła łatwość montażu sprawi, że nawet laik poradzi sobie z tym doskonale. Z tego typu korka można wykonać również tablice korkowe o nietypowych kształtach. Korek bowiem z łatwością można ciąć bez obaw o uszkodzenie jego struktury.
kissen-kork

Czas na dodatki

Aby postawić kropkę nad „i”, warto pomyśleć o dodatkach, które wprowadzą harmonię i dopełnią całość naszych aranżacji. Korkowe donice, świeczniki czy ramki na zdjęcia w naturalny sposób wypełnią puste przestrzenie i sprawią, że przebywanie w takim otoczeniu stanie się prawdziwą przyjemnością.
Arkusze korkowe, korek samoprzylepny, rolki korkowe czy korek ścienny to natura i ekologia w naszym domu. Sięgajmy więc po te zdrowe i w pełni naturalne produkty, które możemy wykorzystać wszędzie, nawet w pokoju małych dzieci. Podarujmy sobie odrobinę luksusu.