Pages Menu
Categories Menu

Ściąganie produktów i towarów w chińskich portalach

Zważywszy na fakt pojawienia się w Polsce opcji zamówień na produkty z Chin zdecydowanie mnóstwo osób przejawiło żywotne zainteresowanie takimi opcjami działań zakupowych. Kupno rozmaitych towarów z różnych chińskich portali to przede wszystkim możliwość zaoszczędzenia naprawdę sporej ilości pieniędzy. Większość produktów z Chin jest znacznie tańsza mając na uwadze fakt, że serwisy, które pojawiły się w Polsce umożliwiają swobodne zamawianie produktów bezpośrednio od hurtowników. Poza tym zachęcającym czynnikiem jest również darmowa wysyłka produktów do Polski. Te czynniki sprawiają, że naprawdę wiele osób zaczęło przejawiać zainteresowanie produktami z Chin. Nie każdy ma jednak jasność i pojęcie odnośnie tego, z czym tak naprawdę wiążą się zakupy w Chinach.

Opłaty celne

To właśnie odprawa celna jest przyczyną różnych dodatkowych opłat z którymi należy liczyć się przy zamawianiu produktów z Chin. Doliczenie opłat związanych z dodatkowym cłem nałożonym na produkty to wypadkowa wielu zróżnicowanych czynników. Czasem cło zostaje nałożone na zamówiony towar a czasem wcale nie ma mowy na ten temat. Jest to więc loteria i nie da się z duża dokładnością przewidzieć czy i jakie cło zostanie nałożone. Jeżeli jednak faktycznie będzie doliczone to oczywiście należy je obowiązkowo zapłacić. Nie da się żadnym sposobem uniknąć przepisu dotyczącego opłacenia cła. Podczas zamawiania trzeba więc się przygotować na to, że cło na paczkę zostanie rzeczywiście nałożone i w takiej sytuacji konieczne jego opłacenie.

Wcale nie tak tanio?

W przypadku nałożenia na paczkę cła cena towaru rośnie w sposób znaczący i w takiej sytuacji zamówienie wcale nie będzie już takie tanie i korzystne, patrząc na cenę. Dlatego też warto poważnie zastanowić się przed ostatecznym dokonaniem zakupu i zsumować wszystkie koszta. Czasem może zdarzyć się tak, że nawet po opłatach celnych przedmiot i tak będzie tańszy niż ten sam produkt, który kupilibyśmy w polskim sklepie. Dlatego warto pokusić się o szczegółową analizę wszystkich mocnych i słabych stron jeszcze nim wpadniemy w wir chińskich zakupów. Gdy faktycznie postawimy na takie działanie będzie to mieć przełożenie na maksymalnie sprawne i w pełni bezpieczne robienie zakupów w sieci.